CFR Cluj a mai făcut un pas spre câștigarea celui de-al cincilea titlu din istoria clubului. În etapa cu numărul opt, echipa pregătită de Dan Petrescu a câștigat la Giurgiu, în fața celor de la Astra, cu 5-1.

Scorul a fost deschis în minutul 15, atunci când Omrani l-a învins pe goalkeeper-ul gazdelor, Oliviera Silva Santos. În repriza a doua, oaspeții au punctat din nou. În minutul 59 Dokovic a dublat avantajul ardelenilor.

Șapte minute mai târziu, Llullaku a redus din diferență după ce a transformat un penalty, dar Dokovic a punctat din nou și a reușit dubla. Omrani a pasat, iar mijlocașul croat a dus scorul la 3-1, în minutul 73.

Florin Bejan a marcat în propria poartă în minutul 80. Hoban a stabilit scorul final, a punctat după patru minute după ce a intrat pe teren și a dus scorul la 5-1.

CFR Cluj păstrează distanța de cinci puncte față de urmăritoarea FCSB, ocupanta locului doi.