CFR Cluj și FCSB, primele două clasate din Liga I Betano, au remizat în runda cu numărul cinci a play-off-ului, scor 0-0.

Sub privirile a aproximativ 15.000 de suporteri pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu”, cele două formații au oferit un joc foarte tacticizat, existând foarte puține ocazii și niciun șut pe cadrul porții. Cele mai mari șanse ale primei reprize i-au aparținut lui Gnohere, care a tras mult pe lângă poartă dintr-o poziție ideală, în minutul 43 și lui Vinicius, care a trimis în bară, în prelungiri.

În actul secund, CFR Cluj a trimis din nou în bară, în minutul 85, prin Moutinho, care a tras de la mare distanță, iar Bălgrădean a fost salvat de stâlpul din dreapta sa.

S-a terminat 0-0 în derby-ul din play-off-ul Ligii I Betano, iar CFR Cluj își păstrează avantajul de trei puncte față de FCSB. Ardelenii au 38 de puncte, în timp ce vicecampioana are 35. În următoarea rundă, CFR merge pe terenul lui Sepsi, iar FCSB o va înfrunta pe Viitorul, la Ovidiu.

►CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Boli, Camoras – Culio (Moutinho 71), Bordeianu, Djokovic (Hoban 90) – C. Deac, Bud (Costache 61), Omrani
Rezerve: Fernandez – Peteleu, A. Mureşan, Hoban, Păun
Antrenor: Dan Petrescu

►FCSB: Bălgrădean – Benzar, I. Cristeas, Planic, Moraiss – Filips, Teixeira (Nedelcu 90) – Man, Tănase, F. Coman (Moruţan 69) – Gnohere (Hora 76)
Rezerve: A. Vlad – Nedelcu, Stoian, M. Roman, F. Matei
Antrenor: Mihai Teja