Duminică au avut loc ultimele două meciuri din grupa B a Campionatului European U21 din Italia și San Marino, iar Germania și-a asigurat calificarea în semifinalele turneului final.

Germania a remizat, scor 1-1, contra Austriei, la Udine, și a încheiat grupa B pe primul loc, cu șapte puncte. Pentru nemți a punctat Waldschmidt, în minutul 14, care este golgheterul turneului final până în acest moment, cu cinci reușite. Austriecii au egalat 10 minute mai târziu, prin Danso, care a înscris din penalty.

În celălalt meci al grupei, Danemarca a învins Serbia, scor 2-0. Bruun Larsen și Rasmussen au punctat, în minutele 21, respectiv 51.

Clasamentul final al grupei B:

1. Germania U21 – 7p
2. Danemarca U21 – 6p
3. Austria U21 – 4p
4. Serbia U21p

În semifinalele turneului final se califică cele trei câștigătoare de grupă și cel mai bun loc secund. Spania și Germania și-au asigurat deja prezența în penultimul act, iar ultimele două formații calificate se vor stabili după duelul dintre Franța și România, din grupa C, care va avea loc luni, de la ora 22:00.