Gică Hagi a oferit prima reacție după remiza naționalei României cu selecționata Norvegiei, scoe 1-1, în etapa a opta din grupa de calificare la Campionatul European din 2020.

România a visat în a doua repriză cu Norvegia după ce Alex Mitriță a deschis scorul pe Arena Națională. Nordicii au egalat în minutul 90+2, iar tricolorii au rămas pe locul trei în grupă, la o lungime distanță de locul secund, ocupat de următoarea adversară a României, Suedia. Echipa națională se poate califica doar dacă va câștiga cu Suedia și va face cel puțin un egal în ultimul meci din preliminarii, în deplasare, cu Spania.

În urma rezultatului de pe Arena Națională, Gică Hagi a reacționat: “Bravo celor aproximativ 30.000 de copii prezenți pe Arena Națională pentru susținerea fantastică. Înseamnă că România are viitor!

Urez mult succes echipei naționale și selecționerului Cosmin Contra pentru a învinge Suedia și a obține un egal cu Spania, care să ne califice la turneul final. Acesta trebuie să fie obiectivul fiecărui român”, a susținut fostul decar al naționalei, pentru site-ul Viitorului.