Romanii înving la Moscova pe ȚSKA și acumulează 9 puncte după patru partide.

Pentru Roma a înscris Manolas în minutul 4 și Pellegrini în minutul 59, în timp ce pentru ȚSKA Moscova a punctat Sigurdsson în minutul 50 al partidei.

Viktoria Plzen – Real Madrid 0-5

Real Madrid pare că și-a găsit forma sportivă din sezonul trecut, cel puțîn așa reiese din meciul împotriva cehilor de la Viktoria Plzen. “Galacticii” au înscris de cinci ori în deplasarea din Cehia, fără să primească gol prin: Benzema (21’, 37’), Casemiro (23’), Bale (40’) și Kroos (67’).

Clasamentul grupei G:

1. Real Madrid 9p (10-2)
  2. AȘ Roma 9p (10-4)
  3. ȚSKA Moscova 4p (4-7)
  4. Viktoria Plzen 1p (3-14)

Valencia – Young Boys 3-1

“Liliecii” se impun în duelul cu elvețienii de la Young Boys Berna cu scorul de 3-1 și continuă lupta directă cu Man. United pentru poziția secundă.

Pentru Valencia au marcat: Mina (14’, 42’) și Soler (56’).

Pentru Young Boys a marcat Assale (37’).

Juventus – Manchester United 1-2

“Diavolii” reușesc surpriza la Torino pe terenul lui Juventus și se impun pe final de meci cu scorul de 2-1. Cristiano Ronaldo a reușit o execuție de excepție împotriva fostei sale echipe în minutul 65, însă United a întors soarta meciului în câteva minute prin execuția lui Juan Mata din lovitură liberă în minutul 86 și o bâlbâială în defensiva torinezilor în minutul 90, când Bonucci a atins mingea și a intrat în poartă.

Așadar, United câștigă cu noroc la Torino și pleacă cu mari șanse în obținerea poziției secunde în grrupa H.

Clasamentul grupei H:

1. Juventus 9p (7-2)
  2. Man. United 7p (5-2)
  3. Valencia 5p (4-4)
  4. Young Boys 1p (2-10)

Benfica – Ajax 1-1

Benfica își anulează aproape în totalitate șansele pentru locul 2 în grupa E după ce a remizat pe teren propriu împotriva lui Ajax, scor 1-1.

Pentru lusitani a marcat Jonas (29’), în timp ce pentru olandezi a marcat Tadic (61’).

Bayern – AEK Atena 2-0

Bayern învinge pe teren propriu fără probleme pe AEK Atena, scor 2-0 și se menține pe prima poziție în clasament.

Golurile partidei au fost marcate de Lewandowski (31’, 71’).

Clasament grupa E:

1. Bayern 10p (7-1)
  2. Ajax 8p (6-2)
  3. Benfica 4p (4-6)
  4. AEK Atena 0p (2-10)

Lyon – Hoffenheim 2-2

După ce în partida din Germania, de acum două săptămâni, ambele echipe au oferit un spectacol fotbalistic deosebit, punctând fiecare de trei ori (3-3), iată că și în seară trecută, ambele formații au mizat pe cartea atacului. Scorul final a fost de 2-2, asta dupa ce francezii au condus cu scorul de 2-0 și cei de la Hoffenheim au evoluat în 10 oameni din minutul 51.

Pentru Lyon a înscris: Fekir (19’) și Ndombele 28’), în timp ce pentru Hoffenheim a marcat Kramaric (65’) și Kaderabek (90+2).

Manchester City – Şahtior 6-0

Scorul serii s-a înregistrat în Anglia pe Etihad Stadium. “Cetățenii” au învins fără drept de apel Șahtior cu scorul de 6-0 și își mențin poziția de lider în clasamentul grupei F.

Golurile au fost marcate de: Jesus (24’, 72’, 90+2), Silva (13’), Sterling (49’) și Mahrez 84’).