Echipa națională a României s-a impus categoric în fața selecționatei Insulelor Feroe. Pe stadionul Doctor Constantin Rădulescu din Cluj Napoca, tricolorii lui Contra au câștigat cu 4-1.

Prima repriză a fost a românilor. În minutul 26, Ciprian Deac a deschis scorul pe stadionul echipei sale de club, CFR Cluj. La doar 3 minute distanță, Claudiu Keșeru s-a trecut și el pe lista marcatorilor. Același Keșeru a reușit dubla, însă scorul la pauză a fost 3-1.

Insulele Feroe a primit un penalty, pe care Davidsen l-a transformat.

În repriza a doua, România a mărit diferența. Pușcaș a punctat în poarta oaspeților în minutul 64, iar România a câștigat și a adunat primele trei puncte în grupa F din preliminariile pentru calificarea la EURO 2020.